Ranking OC 2019: najlepsze ubezpieczenie OC

Ranking OC 2019: najlepsze ubezpieczenie OC

Ocena artykułu: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)

Szukasz ubezpieczenia OC? Zależy Ci na polisie w najlepszej cenie? Jesteś młodym kierowcom i myślisz, że możesz liczyć jedynie na ubezpieczenie za horrendalne pieniądze? Zastanawiasz się czy w ramach OC możesz otrzymać na przykład Zieloną Kartę? Sprawdziliśmy oferty różnych ubezpieczycieli i wybraliśmy najlepsze z nich! Sprawdź nasz ranking OC 2019!

Jakie jest najlepsze OC? – to pytanie nurtuje kierowców. Odpowiedź nie jest jednak skomplikowana, ponieważ najlepszym OC będzie najtańsze OC. Zakres ubezpieczenia jest regulowany ustawowo, co oznacza, że polisa w każdym towarzystwie będzie miała dokładnie taki sam zakres. Jest jednak coś, co oferty poszczególnych ubezpieczycieli będzie wyraźnie różniło. Co to takiego? Cena. Różnice w wysokości składek w zależności od ubezpieczyciela mogą sięgać nawet kilkuset złotych. Decydując się jednak na konkretną polisę warto zwrócić uwagę, czy ubezpieczyciel w cenie ubezpieczenie nie „dorzuca” żadnego bonusu. Może się okazać, że jedno towarzystwo w danej cenie oferuje jedynie „gołe” OC, a za porównywalną składkę w innym otrzymamy chociażby ubezpieczenie NNW czy Zieloną Kartę.

Najtańsze OC: ranking ubezpieczeń

Za pomocą kalkulatora OC poszukiwaliśmy ubezpieczenia dla młodego kierowcy w wieku 24 lat. Nasz bohater nie ma jeszcze na swoim koncie wypracowanych zniżek za bezszkodową jazdę. Porusza się autem marki Skoda Octavia z 2012 roku z silnikiem 1.4. Samochód jest garażowany, a na liczniku widnieje 12 tys. km. Kierowca, dla którego poszukiwaliśmy ubezpieczenia, z zawodu jest programistą. Biorąc pod uwagę wszystkie składowe, mogłoby się wydawać, że OC dla młodego kierowcy, pracownika działu IT – któremu przypadają jedne z najwyższych cen OC na rynku – może okazać się zaporowe. Jak to wygląda w rzeczywistości? Okazuje się, że może on znaleźć ubezpieczenie OC za około 1100 złotych. Dla porównania – średnia składka OC w Polsce w maju 2019 wynosi 944 złote.

AXA Direct

Najtańsze OC dla naszego kierowcy ma do zaoferowania AXA Direct – w tym przypadku składka wynosi 1137 złotych i nie ma niestety możliwości płatności w ratach. Oprócz obowiązkowego, podstawowego ubezpieczenia OC, w cenie polisy otrzymuje on także opcję Bezpośredniej Likwidacji Szkód oraz Zieloną Kartę. Cena obejmuje także ubezpieczenie Assistance oferujące między innymi holowanie pojazdu po wypadku do warsztatu wskazanego przez Klienta – limit do 75 km, samochód zastępczy do dwóch dni czy pomoc serwisową na przykład w momencie awarii akumulatora.

 

PLUSY MINUSY
Bezpośrednia Likwidacja Szkód Brak możliwości płatności w ratach
Zielona Karta
Samochód zastępczy do 2 dni

LINK4

Drugie miejsce w naszym zestawieniu zajęło LINK 4. W tym przypadku w ramach OC otrzymuje jednak Zieloną Kartę, ale nie mamy możliwości Bezpośredniej Likwidacji Szkody. W ramach pakietu Assistance otrzymuje możliwość holowania pojazdu już do 100 km, a samochód zastępczy możemy dostać nawet na trzy dni. Dodatkowe bonusy? Kupując polisę przez Internet, nasz bohater może liczyć na zniżkę. Co więcej – po dopłacie 12 złotych rocznie, może także zdecydować się na ubezpieczenie NNW. A na ile LINK4 wyceniło polisę dla naszego kierowcy? Roczna składka wynosi 1442 złote. Ubezpieczyciel umożliwia płatność w dwóch ratach, jednak opłacając polisę za rok z góry może zaoszczędzić nawet 216 złotych.

PLUSY MINUSY
Zielona Karta Brak Bezpośredniej Likwidacji Szkód
Samochód zastępczy na 3 dni
Zniżka za zakup OC przez Internet
Możliwość płatności w 2 ratach

AVIVA

Trzecie miejsce i brązowy medal przypadł AVIVIE. W tym przypadku polisa jest już nieco droższa, bo  nasz kierowca musiałby zapłacić za nią 1757 złotych, ale w pakiecie otrzymałby także ubezpieczenie NNW z sumą ubezpieczenia 50 tysięcy złotych. Samo OC obejmuje natomiast zarówno Zieloną Kartę, jak i Bezpośrednią Likwidację Szkód. Podstawowy wariant Assisatnce, jaki otrzymuje, obejmuje między innymi samochód zastępczy po kolizji do trzech dni czy holowanie pojazdu do 100 km.

ZALETY WADY
Zielona Karta Brak możliwości zakupu na raty
Bezpośrednie Likwidacja Szkód
Samochód zastępczy do 3 dni

Najtańsze OC dla naszego kierowcy zaproponowała AXA Direct. W cenie nasz bohater ma również możliwość otrzymania Zielonej Karty, a także Bezpośredniej Likwidacji Szkód. Za taką polisę będzie musiał on zapłacić 1137 złotych. Trzecie miejsce pod kątem ceny zajęła AVIVA, w której jednak polisa kosztuje już o 620 złotych więcej. W cenie oferuje jednak ubezpieczenie NNW z sumą ubezpieczenia na poziomie 50 tys. zł. Okazuje się, że nasz bohater, uznawany za młodego kierowcę bez większego doświadczenia za kierownicą nie musi płacić horrendalnych stawek za OC.