Proama OC/AC

Proama OC/AC

Ocena artykułu: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

1 ocen, średnia: 3,00 z 5

Proama na polskim rynku działa od 2011 roku, ubezpiecza ponad milion klientów. Od 2013 roku jest częścią międzynarodowej Grupy Generali. Wyróżnia się na rynku oferując zniżkę bonus-malus w wysokości 70% dla bezpiecznych i bezszkodowych kierowców a także wsparcie osobistego doradcy. Produkty TU Proama dostępne są poprzez Internet, telefon, u agentów i dealerów samochodowych. W VII edycji Polskiego Programu Jakość Obsługi Proama otrzymała prestiżowy tytuł „Gwiazda Jakości Obsługi 2014”, przyznawany firmom wysoko ocenianym przez konsumentów.

TU Proama – zakres ubezpieczeń dostępnych dla klientów:

– ubezpieczenie domu i mieszkania (od zdarzeń losowych, od kradzieży z włamaniem)

– ubezpieczenia osobowe (NNW)

– ubezpieczenie firmy

– ubezpieczenie samochodu

Proama DLA KIEROWCÓW to bogata oferta OC, AC a także dodatkowych ubezpieczeń, bardzo przydatnych w razie wypadku czy awarii samochodu.

Proama ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) chroni przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych osobom trzecim – pokrywa koszty zarówno naprawy samochodu, jak i leczenia i rehabilitacji poszkodowanych.

Kupując ubezpieczenie OC w Proama klient zyskuje:

 • nawet 70% zniżki dla bezszkodowych kierowców,
 • wsparcie osobistego doradcy, który służy radą i pomocą w trakcie wyboru, zakupu i trwania ubezpieczenia,
 • Zieloną Kartę,
 • Assistance Wypadkowy w cenie pakietu (24/7),
 • nielimitowany dostęp do telefonicznego serwisu z informacjami, m.in. o najbliższych warsztatach naprawczych, natężeniu ruchu i korkach, stacjach paliw, stacjach kontroli pojazdów.

TU Proama ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie Autocasco (AC) pokrywa koszty naprawy samochodu uszkodzonego w wyniku wszelkiego rodzaju zdarzeń losowych (np. wypadków drogowych, działania żywiołów czy też aktów wandalizmu), a także zapewnia rekompensatę w razie jego kradzieży. Ubezpieczenie AC w Proama jest dostępne w pakiecie z OC.

Kupując ubezpieczenie AC w Proama klient zyskuje m.in.:

 • obowiązkową ochronę OC
 • elastyczne określenie udziału Klienta w szkodzie na poziomie 0 zł, 500 zł, 1 000 zł lub 2 000 zł,
 • możliwość dopasowania pakietu do własnych potrzeb,
 • możliwość zastosowania posiadanych zniżek OC w przypadku, gdy właściciel samochodu dotychczas nie posiadał ubezpieczenia AC,
 • pomoc assistance przez 24 godziny na dobę.

Ubezpieczenia Assistance Proama występuje w dwóch wersjach, wypasionej Super Assistance i nieco skromniejszej, ale również wartej uwagi, Midi Assistance.

Ubezpieczenie Super Assistance Proama jest dobrowolnym ubezpieczeniem o szerokim zakresie, dzięki niemu klienci Proama otrzymują pomoc praktycznie w każdej sytuacji związanej z pojazdem. Ubezpieczenie Super Assistance działa niezależnie od odległości miejsca zdarzenia od miejsca zamieszkania klienta, obowiązuje na terytorium Polski oraz większości państw europejskich.

Midi Assistance Proama to nieco uszczuplona opcja Super Assistance. Obowiązuje na terytorium całej Polski.

Ubezpieczenie Assistance w Proama zapewnia m.in.:

 • samochód zastępczy w przypadku kradzieży lub wypadku
 • dostarczenie paliwa, gdy go zabraknie w samochodzie
 • pomoc m.in. w przypadku: wlania niewłaściwego typu paliwa, zatrzaśnięcia kluczyków wewnątrz pojazdu, rozładowania akumulatora czy uszkodzenia opony,
 • prostą naprawę na miejscu zdarzenia,
 • holowanie samochodu do warsztatu naprawczego,
 • organizację przejazdu osoby bliskiej do miejsca hospitalizacji Ubezpieczonego,
 • dostęp do infolinii medycznej (m.in. porady lekarza dyżurnego, informacje o placówkach medycznych, działaniu leków, dietach),
 • serwis dla kierowców: informacje o trasie alternatywnej, stacjach paliw, natężeniu ruchu, korkach, najbliższych warsztatach, itp.,

Proama ubezpieczenie NNW Komunikacyjne

Przedmiotem ubezpieczenia NNW Komunikacyjnego Proama jest życie oraz zdrowie kierowcy i pasażerów w czasie korzystania z samochodu. Ubezpieczenie NNW Komunikacyjne Proama obejmuje trwały uszczerbek na zdrowiu oraz śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku, może być zawarte na sumę 20 000 zł na Ubezpieczonego. NNW Komunikacyjne Proama obowiązuje na terytorium Polski oraz większości państw europejskich.

Proama ubezpieczenie Wsparcie Dziecka

Wsparcie Dziecka jest innowacyjnym produktem w ramach ubezpieczeń komunikacyjnych, które ma za zadanie zapewnienie cyklicznego wsparcia materialnego dla dziecka, które w wyniku wypadku komunikacyjnego utraci jednego lub dwoje rodziców. Obejmuje wypadki na terytorium Polski oraz większości państw europejskich.

Proama kalkulator OC

Kiedy chcemy obliczyć składkę na stronie TU Proama, należy kliknąć w dobrze widoczny link „Oblicz składkę online”. Formularz jest przejrzysty i prosty do wypełnienia. Całość operacji zajmuje około 3 minut. Jeśli pominiemy jakieś pole, zostaniemy odesłani prosto do niego, nie musimy sami szukać tego, co przeoczyliśmy.

Na etapie kalkulacji należy podać PESEL, co jest dyskusyjne. Nie chcę od razu kupować polisy, chcę obliczyć składkę, aby np. porównać ją z ofertą mojego agenta.

Po kliknięciu w „oblicz składkę” (i wpisaniu kodu antyspamowego) zobaczymy pakiety do wyboru. W zależności od wieku pojazdu pojawi się opcja samego OC lub pakietu OC+AC. Możemy także wybrać warianty dodatkowe. Cena ubezpieczenia podana w kalkulacji uwzględnia 20% zniżki za płatność jednorazową, dodatkowo można otrzymać również 5% upustu za płatność kartą kredytową.

Proama wypowiedzenie umowy OC/AC

Zgodnie z Ustawą z 22 maja 2003 roku, o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, polisę OC można wypowiedzieć w trzech określonych przypadkach:

 • na koniec okresu, na jaki została zawarta – wypowiedzenie powinieneś złożyć najpóźniej na jeden dzień przed końcem okresu ubezpieczenia;
 • wypowiedzenie polisy wznowionej automatycznie – o ile wcześniej zawarłeś drugą umowę OC w innym zakładzie ubezpieczeń;
 • po nabyciu pojazdu – takie wypowiedzenie można złożyć w każdym momencie trwania umowy ubezpieczenia.

Odstąpienie od ubezpieczeń dobrowolnych może nastąpić zgodnie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczeń. Odręcznie podpisany dokument odstąpienia należy wysłać w ciągu 30 dni od momentu zawarcia umowy.

Zgłoszenie szkody w TU Proama

 • telefonicznie pod nr 815 815 815 (poniedziałek-piątek 08:00-18:00)
 • przez formularz na stronie internetowej

Dane kontaktowe

ul.Szeligowskiego 6

20-883 Lublin

fax. 815 815 810

Ogólnopolski Oddział Obsługi Klienta przyjmuje wyłącznie zgłoszenia telefoniczne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00, pod numerem: 815 815 815 (dostępny zarówno z telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych. Koszt rozmowy z tym numerem liczony jest jak za połączenie na telefony stacjonarne wg taryfy danego operatora).

obsługa klienta: doradcy@proama.pl

likwidacja szkód: szkody@proama.pl