Proama OC/AC

Proama OC/AC

Ocena artykułu: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

1 ocen, średnia: 3,00 z 5

Proama to marka obecna na polskim rynku od 2011 roku, należąca obecnie do Generali. W jej ofercie znajdziesz m.in. ubezpieczenie samochodu, mieszkania, Zieloną Kartę i OC w życiu prywatnym. Od początku działalności firma przyciąga klientów -70% zniżką na OC i AC za bezszkodową jazdę. Czy warto zaufać Proamie? Przyjrzyjmy się jej bliżej!

Historia Proamy

2011 – rozpoczęcie działalności ubezpieczeniowej Proamy w Polsce,

2012 – podpisanie przez Groupama i Generali PFF Holding porozumienia dotyczącego przejęcia Proamy,

2013 – oficjalne przejęcie Proamy przez Generali.

Proama weszła na polski rynek w 2011 roku, jako jeden z oddziałów francuskiej spółki Groupama (największego we Francji towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych). Nazwę marki tworzą dwa człony: przedrostek PRO-, kojarzący się z profesjonalizmem i prokliencką postawą, a drugi to „macierzysta” końcówka –AMA (Assurances Mutuelles Agricoles).

Proama – droga do sukcesu 

Proama  rozpoczęła swą działalność z sukcesem – w pierwszym roku sprzedała ponad 250 tys. polis i jest rozpoznawalną marką. Po dwóch latach działania osiągnęła natomiast udział w rynku ubezpieczeń komunikacyjnych OC na poziomie 3,2%, wyprzedzając m.in. Axę, Liberty Direct (obie marki należą obecnie do brandu UNIQA) czy Link4. Ponad 90% klientów Proamy stanowią osoby, które otrzymują 70% zniżki za bezszkodową jazdę. Młoda firma odbiera zatem innym graczom na rynku najcenniejszych, bo najmniej ryzykownych kierowców, oferując im tanie ubezpieczenie. 

Przekonaj się, czy znajdziesz dziś jeszcze lepszą ofertę OC!

Oferta Proamy 

Obecnie Proama opiera swoją działalność na dwóch filarach: nowoczesności i prostocie. Marka skupia się zatem na podstawowych ubezpieczeniach komunikacyjnych i likwiduje z portfolio ubezpieczenia turystyczne. Wiąże się to jednocześnie z obniżaniem cen, dzięki czemu klienci mogą kupić w Proamie tanie ubezpieczenia dopasowane do ich potrzeb. Dziś w ofercie marki należącej do Generali znajdziesz:

  • ubezpieczenia komunikacyjne – obowiązkowe OC, Autocasco w wersji mini, assistance, NNW komunikacyjne, ochrona szyb,
  • ubezpieczenia nieruchomości – mieszkania i domu, również tych zakupionych na kredyt,
  • OC w życiu prywatnym.

Czym Proama wyróżnia się wśród innych TU?

  • do -70% zniżki na ubezpieczenie OC/AC Mini dla bezszkodowych kierowców,
  • nowy produkt: AC Mini, zapewniający ochronę finansową w razie szkód spowodowanych przez zwierzęta i żywioły, a także w razie kradzieży,

  • Osobisty Doradca – specjalista Proamy przypisany do konkretnego klienta. Ma za zadanie udzielać wszystkich niezbędnych informacji w zakresie np. likwidacji szkody klienta, stanu jego polisy, nowych produktów. Co więcej, taka osoba przypomni o zbliżającym się końcu umowy ubezpieczeniowej.