Benefia OC/AC

Benefia OC/AC

Ocena artykułu: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

1 ocen, średnia: 5,00 z 5

Historia Benefii sięga jeszcze I połowy XIX wieku, kiedy marka rozpoczynała działalność na terenach ówczesnego Cesarstwa Austriackiego. Obecnie firma ta posiada swoje oddziały w krajach Europy Zachodniej, Środkowej, a nawet Rosji. Zobacz, jakie ubezpieczenia oferuje dziś i porównaj jej ceny z konkurencją! Zrobisz to za darmo w kalkulatorze OC/AC Punkty ↓

Jak kupić ubezpieczenie w Benefii?

Dziś bez problemu kupisz ubezpieczenie w TU Benefia nawet bez opuszczania swojego domu. Możesz łatwo zrobić to zdalnie, np. przez oficjalną stronę marki Benefia24, a nawet aplikację mobilną. Doradcy, dealerzy i konsultanci czekają na Ciebie również w punktach sprzedaży – ich mapę znajdziesz na stronie Benefii. Ale to nie koniec. Ubezpieczenia komunikacyjne marki znajdziesz również w darmowej porównywarce Punkty!

Według informacji udostępnianych przez spółkę, Vienna Insurance Group wliczając w to już Benefię, odpowiada za 5% ubezpieczeń w Polsce.

Porównaj ceny OC/AC i kup taniej! →

Benefia Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group – najważniejsze wydarzenia w historii


1824 
 – założenie  k.u.k. priv. wechselseitige Brandschaden Versicherung – towarzystwa ubezpieczeniowego istniejącego na terytorium ówczesnego Cesarstwa Austriackiego.

1991 – początek ekspansji ubezpieczyciela na wschodnią Europę.

1999 – rozpoczęcie działalności Benefia Towarzystwo ubezpieczeń SA Vienna Insurance Group w Polsce.

Obecnie oddziały ubezpieczyciela znajdziemy na Białorusi, w Bułgarii, Chorwacji, Gruzji, w Czechach, w Niemczech, na Węgrzech, w Liechtensteinie, w Polsce, Rumunii, Serbii i Czarnogórze, na Słowacji, Ukrainie, a nawet w Rosji. Część jednostek znajduje się także na terytoriach Włoch oraz Słowenii. Dziś firma zatrudnia ponad 24 000 osób na całym świecie i obraca składkami o wartości około 9,7 mld euro.

Fuzja Benefii i Compensy

Ubezpieczalnia Benefia połączyła się ze spółką Compensa TU na Życie S.A.. 30 października 2015 roku, dołączając do Vienna Insurance Group. Tym samym spółka ta funkcjonuje pod nazwą Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group i jednocześnie zachowała odrębne rozwiązania operacyjne dla TU Benefia. Kluczowe obszary działalności Benefii, czyli współpraca z dealerami samochodowymi, a także rozwój insurtech (technologii) są dalej prowadzone pod marką Benefia Ubezpieczenia sp. z o.o., niezależnie od sieci sprzedaży Compensa. Fuzja została zakończona zaledwie 5 miesięcy od rozpoczęcia prac projektowych. Celem połączenia spółek było utworzenie marki mającej 5% udział w ogólnym rynku ubezpieczeń w Polsce.

Sprawdź OC Vienny, PZU, Warty, Link4 i innych TU →

Benefia – oferta ubezpieczeń

Mimo że Benefia nie jest najbardziej rozpoznawalną marką na rynku, to w jej ofercie można znaleźć kilka dość unikatowych produktów. Oprócz standardowego OC, AC, Assistance SOS czy NNW komunikacyjnego, w Benefii kupisz też ubezpieczenie:

  • akcesoriów motocyklowych,
  • bagażu,
  • ochrony prawnej,
  • powrót do zdrowia,
  • medical assistance
  • GAP (od utraty wartości pojazdu),
  • UTO (urządzenie transportu osobistego)
  • od utraty zniżek,
  • assistance prawny,
  • płatności składki.

Jak widać marka ma w swoim portfolio nie tylko polisy komunikacyjne. Oferta obejmuje też ubezpieczenia turystyczne w 3 pakietach: podstawowym, standardowym i luksusowym. A jeśli chcesz kupić ubezpieczenie nieruchomości, to również masz do wyboru 3 warianty cenowe: podstawowy, rozszerzony i komfortowy (all risk). Zanim kupisz, koniecznie porównaj ceny, bo może okazać się, że inne Towarzystwo Ubezpieczeniowe oferuje podobny zakres polisy w dużo niższej cenie!