PZU to gigant z tradycjami sięgającymi XIX wieku. Jedna z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce, a także w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa aktywnie nie tylko na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych, na życie czy majątkowych, ale także w obszarze produktów inwestycyjnych, emerytalnych i w zakresie ochrony zdrowia i bankowości.
Wybierz dopasowane ubezpieczenie
Ubezpieczenie w PZU to pewność, że korzystasz z kompleksowej ochrony. Poza ofertą polis indywidualnych możesz wybrać też ochronę dla całej rodziny, a także ofertę ubezpieczeń grupowych. To bardzo korzystna opcja, zwłaszcza jeśli jesteś przedsiębiorcą. Zakres polisy obejmuje opiekę medyczną i wsparcie finansowe m.in. w razie następstw nieszczęśliwego wypadku oraz wystąpienia ciężkiej choroby, a także w razie śmierci ubezpieczonego lub jego bliskich.
Jeśli interesują Cię produkty PZU i potrzebujesz porady eksperta, umów się na spotkanie z agentem firmy i odwiedź jeden z kilkuset oddziałów. Marka przygotowała też czat video, gdzie kupisz ubezpieczenie samochodu, domu lub mieszkania, a także ubezpieczenie turystycznego online, bez czekania w kolejkach!
PZU – solidny partner
PZU to jedna z najlepiej rozpoznawanych marek na rynku, która kojarzy się z odpowiedzialnością i solidnością. To firma, która dba o wypracowane wartości, a jednocześnie ciągle ulepsza swoją ofertę, aby jak najlepiej dopasować ją do dzisiejszych potrzeb klientów. Historia Towarzystwa PZU sięga lat dwudziestych XX wieku. To właśnie w tym czasie powołano do życia powstała Polską Dyrekcję Ubezpieczeń Wzajemnych, czyli pierwszą instytucję ubezpieczeniową, która działała na terenie całego kraju.
Nie ma wątpliwości, że dziś PZU jest niekwestionowanym liderem na rynku i jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się grup kapitałowych w Polsce. W ofercie posiada nie tylko ubezpieczenia komunikacyjne, ale również majątkowe, na życie oraz pozostałe ubezpieczenia osobowe. Warto przypomnieć, że klienci Grupy PZU mogą wybierać z ponad 200 elastycznych propozycji. To niewątpliwie sprawdzony partner w trudnych sytuacjach.
Rodzaje ubezpieczeń w PZU
Towarzystwo ubezpieczeniowe PZU oferuje szeroki zakres ubezpieczeń indywidualnych i grupowych. Właśnie dlatego to jedna z chętniej wybieranych opcji, jeśli chodzi o właścicieli firm. Nie ma znaczenia czy chcesz zabezpieczyć rodzinę, czy szukasz najkorzystniejszej opcji, aby objąć ochroną pracowników. W PZU z pewnością znajdziesz dopasowane rozwiązanie.
Ubezpieczenie samochodu
Podstawą oferty PZU są oczywiście ubezpieczenia dedykowane posiadaczom samochodów i jednośladów. Dostępne warianty obowiązkowego ubezpieczenia OC, a także kompleksowej ochrony AC zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Dla osób, które szukają najtańszego ubezpieczenia OC, ale z dodatkową ochroną, PZU ma w ofercie mini AC, a dodatkowo pakiet assistance, aby żadna nieprzewidziana sytuacja nie zaskoczyła Cię na drodze, a także ochronę NNW. Dzięki temu masz możliwość dopasowania polisy do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Niezależnie od tego, czy jesteś kierowcą samochodu osobowego, jeździsz motorem, czy jesteś fanem rowerów, korzystając z kalkulatora OC/AC Punkty znajdziesz odpowiednie ubezpieczenie, które zapewni Ci ochronę na drodze i poza nią. Ubezpieczenie samochodu w PZU to zdecydowania atrakcyjna opcja.
Ubezpieczenie podróżne
Ubezpieczenia turystyczne PZU gwarantują ochronę nie tylko na terenie naszego kraju, ale również poza jego granicami. Ubezpieczyciel przygotował warianty zarówno dla osób, które podróżują, ale też rekreacyjnie uprawiają aktywność ruchową, jak i dodatkowe rozszerzenia dla tych, których interesują sporty ekstremalne. Polisa zapewnia odpowiednie zabezpieczenie również, jeśli decydujesz się na pracę za granicą. To właśnie odpowiedź na potrzeby dzisiejszego rynku pracy, na którym granice nie mają już takiego znaczenia jak kiedyś i chętnie korzystamy z opcji zatrudnienia, nawet jeśli oznacza wyjazd z Polski. Warto w takiej sytuacji postawić na odpowiednie zabezpieczenie.
Ubezpieczenie nieruchomości
Kompleksowe ubezpieczenie mienia to dziś konieczność. Warto mieć pewność, że w razie nieprzewidzianej sytuacji otrzymasz wsparcie finansowe, które pozwoli odbudować utracone zasoby. Ubezpieczenie nieruchomości w PZU to ochrona zarówno mieszkań w bloku, jak i budynków na różnym etapie budowy, co jest szczególnie ważne, kiedy jesteś na etapie inwestycji. W PZU dostępne są też polisy dla osób wynajmujących nieruchomość. Szeroki zakres ochrony obejmuje szkody spowodowane przez pożary, zalania, kradzieże, ale też dewastacje i wiele innych nieprzewidzianych zdarzeń. Bez względu na to, czy jesteś właścicielem nieruchomości, czy wynajmujesz ją innym osobom, ubezpieczenie zapewnia finansową ochronę w przypadku nieoczekiwanych strat.
Ubezpieczenie na życie
Ochrona zdrowia i życia w PZU obejmuje szeroki zakres świadczeń. W sytuacji pobytu w szpitalu PZU zapewnia odpowiednie odszkodowanie, które pomoże pokryć koszty leczenia i popytu w placówce medycznej. Warto wspomnieć, że w sytuacji zdiagnozowania ubezpieczenia polisa na życie zapewnia tak konieczne wówczas wsparcie finansowe, które możesz przeznaczyć na leczenie, terapię i inne niezbędne środki, aby szybko powrócić do zdrowia i pełnej sprawności. Jeśli będziesz potrzebować rehabilitacji po wypadku lub chorobie, polisa obejmuje również te koszty.
W ramach ubezpieczenia zdrowotnego w PZU możesz korzystać z domowych wizyt specjalisty. To zdecydowanie wygodniejszy i łatwiejszy dostęp do opieki medycznej, zwłaszcza dla osób chorych lub o ograniczonych możliwościach swobodnego przemieszczania się.
Sprawdź warianty ubezpieczenia PZU, korzystając z kalkulatora Punkty i dobierz w pakiecie ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).
Jak zgłosić szkodzę w PZU?
PZU to nie tylko solidny partner w trudnych sytuacjach. Ubezpieczyciel zadbał też o łatwy kontakt klientów z konsultantami i maksymalnie uprościł proces zgłaszania szkody. Możesz poinformować o zaistniałej szkodzie, korzystając m.in. z formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej: https://zgloszenie.pzu.pl/#/. Wygodną opcją jest również czat wideo, gdzie bezpośrednio łączysz się z konsultantem, który krok po kroku prowadzi Cię przez proces zgłoszenia.
Jeśli chcesz skontaktować się telefonicznie, wystarczy zadzwonić pod numer: 801 102 102 (opłata zgodna z taryfą operatora) lub 22 566 55 55 (opłata zgodna z taryfą operatora). Dodatkową możliwością jest wiadomość SMS o treści SZKODA, który wysyłasz na numer 4102 i spokojnie czekasz na połączenie od konsultanta PZU.
Szkodę możesz zgłosić w oddziale, a także umawiając się z agentem. PZU udostępnia także adres mailowy, z którego przekierowuje sprawy do odpowiednich specjalistów. Jeśli masz pytania, napisz na kontakt@pzu.pl. Pamiętaj jednak, że w sytuacji, kiedy zaistniało zdarzenie objęte ochroną, nie warto zwlekać z jego zgłoszeniem. Ubezpieczyciel po przyjęciu informacji może natychmiast rozpocząć konieczne procedury i weryfikację dostarczonej dokumentacji.
PZU wypłaca odszkodowanie w terminie 30 dni od dnia złożenia zawiadomienia o szkodzie lub poinformowania ubezpieczonego o odmownej decyzji.
Historia ubezpieczeniowego giganta
1952 – Powszechny Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych przekształca się z mocy prawa w Państwowy Zakład Ubezpieczeń,
2002 – początek działalności na litewskim rynku ubezpieczeniowym, a 3 lata później również na rynku ukraińskim,
2010 – pierwsze notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktualnie PZU znajduje się w czołówce najwyżej cenionych i najbardziej płynnych spółek,
2014 – akwizycja spółek ubezpieczeniowych w krajach bałtyckich. PZU zaczyna budować pozycję w sektorze bankowym w Polsce,
2016 – PZU i PFR podpisują umowę z UniCredit o zakup akcji Banku Pekao. Dzięki temu PZU staje się największą grupą finansową w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.
Strategiczne kierunki firmy na najbliższe lata obejmują również obszary zdrowia i inwestycji.
Obszary działalności grupy PZU
PZU świadczy usługi w zakresie ochrony bezpieczeństwa finansowego, czyli pomnażanie oszczędności czy programy budowania kapitału.
Marka prężnie działa na rynku bankowym. Zakres działań obejmuje m.in. prowadzenie depozytów, udzielanie kredytów i pożyczek, prowadzenie rachunków bankowych oraz świadczenie usług płatniczych.