Generali OC/AC

Generali OC/AC

Ocena artykułu: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

1 ocen, średnia: 5,00 z 5

Generali to grupa ubezpieczeniowa z długą historią – powstała w 1831 roku we Włoszech, a pierwsze oddziały na ziemiach polskich otworzyła w roku 1837. Dziś jest obecna w 50 krajach na całym świecie, utrzymując szczególnie mocną pozycję w Europie Zachodniej, a także w krajach Europy Środkowej i Wschodniej oraz w Azji.

W ofercie Generali znajdują się różne rodzaje ubezpieczeń. Do wyboru masz m.in. ubezpieczenia na życie, zdrowotne, podróżne, domu i mieszkania, samochodu oraz emerytalne. Co więcej, jako klient Generali możesz powiększać swój kapitał dzięki inwestycjom! Dowiedz się jeszcze więcej ↓

Generali – jak kupić ubezpieczenie?

Marka proponuje różnorodne drogi zakupu ubezpieczenia: od strony internetowej, przez placówki stacjonarne, aż po infolinię (913 913 913). Która z nich będzie najlepsza? Z pewnością ta, dzięki której znajdziesz najtańsze ubezpieczenie na rynku! Dlatego zanim zdecydujesz się na zakup, skorzystaj darmowego kalkulatora ubezpieczeń na stronie punkta.pl. Dzięki porównywarce szybko przekonasz się, jak oferta Generali wypada przy konkurencji i czy na pewno będzie ona dla Ciebie korzystna!

Przejdź do kalkulatora już teraz

Generali – najważniejsze wydarzenia z historii

1831 – powstanie Assicurazioni Generali S.p.A. we włoskim Trieście.

1837 – otwarcie pierwszych oddziałów na ziemiach polskich.

1948 – Generali, jak wszystkim ubezpieczycielom prywatnym i zagranicznym, zostaje odebrane prawo do działalności w Polsce.

1998 – Generali, jako Risk Consulting Sp. z o. o. powraca do Polski i zostaje wpisane do rejestru handlowego.

2004 – dochodzi do fuzji Generali i Zurich.

2006 – od tego roku w skład Grupy Generali Polska wchodzą: Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., Generali Finance Sp. z o. o., Generali Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A., Generali AutoProgram S.A.

2013 – częścią Grupy Generali staje się Proama.

Grupa Generali to nie tylko ubezpieczenia

Ubezpieczenia – jeden z podstawowych produktów marki. W ofercie znajdziesz m.in. ubezpieczenia komunikacyjne wraz z rozszerzeniami oraz nieruchomości (także tych w budowie). Generali proponuje także polisy turystyczne, w tym ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży.

Zdrowie – grupa oferuje ubezpieczenia indywidualne, rodzinne, a także NNW szkolne chroniące przed następstwami nieszczęśliwych wypadków.

Inwestycje – marka ma w swojej ofercie możliwość ulokowania oszczędności i pomnażania kapitału przy różnym stopniu ryzyka inwestycyjnego.

Emerytury – w Generali masz możliwość przystąpienia do OFE (Otwartego Funduszu Emerytalnego), stworzenia IKE (Indywidualnego Konta Emerytalnego) lub IKZE (Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego).