You Can Drive OC/AC

You Can Drive OC/AC

Ocena artykułu: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)

You Can Drive to marka znanego ubezpieczyciela – Grupy Ergo Hestia, która skupia się na internetowej sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych, podróżnych oraz mieszkaniowych. Jest to wyjątkowa na polskim rynku firma ofertująca ubezpieczenia przeznaczone specjalnie dla młodych ludzi.

You Can Drive zakres ubezpieczeń:

Do produktów oferowanych przez to towarzystwo ubezpieczeniowe należą:

 • ubezpieczenia komunikacyjne (OC, AC i ubezpieczenia dodatkowe)
 • ubezpieczenia podróżne (koszty leczenia, NNW, Assistance i opcje dodatkowe)
 • ubezpieczenia mieszkaniowe.

Oferta You Can Drive dla kierowców

Oferta You Can Drive zawiera oczywiście pakiety OC i AC, ale jej wyjątkowość polega na tym, że skierowana jest do osób poniżej 30 roku życia, które płacą wysokie składki z powodu młodego wieku. Ubezpieczyciel wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom i daje młodym kierowcom poczucie bezpieczeństwa bez potrzeby dopisywania do dowodu rejestracyjnego współwłaścicieli. Polisę You Can Drive można kupić przez Internet, co również przemawia do tej grupy wiekowej klientów.

TU You Can Drive ubezpieczenie OC

To ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów zabezpiecza osobę ubezpieczoną przed roszczeniami poszkodowanych w wyniku wypadku osób trzecich. OC jest obowiązkowe, co wynika z ustawy z 22 maja 2003 r. (Dz. U. z 2003 r. Nr 124, poz. 1152 ze zm.), a jego brak skutkuje koniecznością zapłacenia wysokiej kary.

Zalety zakupu OC w You Can Drive

You Can Drive skupia się na zapewnieniu atrakcyjnej oferty dla młodych ludzi, więc do zakupu swojego OC proponuje szereg opcji dodatkowych. Można w rozsądnej cenie poszerzyć ubezpieczenie o dodatkowe produkty czyli Assistance, autocasco czy NNW i dopasować je do własnych potrzeb i oczekiwań.

You Can Drive ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie autocasco jest dobrowolne, a jego zakup gwarantuje klientom poczucie bezpieczeństwa. Dzięki tej polisie po kolizji, uszkodzeniu samochodu czy kradzieży, można liczyć na zwrot kosztów, a dodatkowo zyskuje się profesjonalne wsparcie w załatwianiu wszelkich formalności.

Zalety zakupu AC w You Can Drive

You Can Drive oferuje klientom dwa zakresy ubezpieczenia AC:

 • pełen zakres autocasco, który obejmuje samochody w wieku do 12 lat. Jest on rozbudowany i elastyczny. Świadczy o tym możliwość swobodnej zmiany zakresu ochrony, jak i udziałów własnych w szkodach kradzieżowych (0-10%), udziały własne w szkodach niekradzieżowych (0-25%), a także dodatkowy udział własny w szkodach powstałych w nocy (0-20%).
 • okrojone minicasco, które zapewnia ochronę jedynie przed kradzieżą samochodu i jego szkodą całkowitą (przekraczającą 70% jego wartości).

You Can Drive pozwala klientom na wybór w przypadku naprawy uszkodzonego samochodu na dwa sposoby:

 • serwisowy (ASO), czyli naprawę w warsztacie, który rozlicza się bezpośrednio z ubezpieczycielem
 • na kosztorys, czyli zwrot kosztów naprawy samochodu zleconej przez właściciela.

Zakres AC obejmuje:

 • zderzenie się pojazdów w sytuacji, kiedy wina jest po stronie kierowcy,
 • zderzenie pojazdu z osobami, zwierzętami lub przedmiotami pochodzącymi z zewnątrz pojazdu,
 • bezpośrednie działanie osób trzecich na pojazd – np. zniszczenie karoserii przez nieznanego sprawcę,
 • zniszczenia spowodowane przewożonymi w samochodzie sprzętami,
 • pożar, wybuch, zatopienie oraz nagłe działanie sił przyrody, czynnika termicznego lub chemicznego z zewnątrz pojazdu,
 • kradzież samochodu pod warunkiem opłacenia dodatkowej składki i  zainstalowania odpowiednich urządzeń zabezpieczających przed kradzieżą (ilość urządzeń zabezpieczających zależna jest od wartości auta).

You Can Drive ubezpieczenie Assistance

Warto także ubezpieczyć się na wypadek sytuacji, gdy kierowcy przydarzy się w trakcie podróży awaria lub wypadek. Taki przymusowy postój nie należy do przyjemności, a ubezpieczenie Assistance zapewnia klientowi określoną pomoc w razie takich zdarzeń. Dla swoich klientów towarzystwo You Can Drive przygotowało cztery różne opcje usługi Auto Pomoc. Każdy z nich można dokupić do OC lub pakietu OC i AC:

 • Auto Pomoc – Basic obejmuje organizację i pokrycie kosztów holowania samochodu do 100 km, w przypadku, gdy został on uszkodzony podczas kolizji z innym pojazdem.
 • Auto Pomoc – Standard Polska gwarantuje organizację i pokrycie kosztów naprawy samochodu na miejscu awarii lub kosztów jego holowania na odległości do 100 km i parkingu strzeżonego. Usługi te, jak wskazuje nazwa, są dostępne wyłącznie na terenie Polski.
 • Auto Pomoc – Standard Europa – zakres działania usługi rozszerzony jest na teren Europy z wyjątkiem Albanii, Białorusi, Mołdawii, Rosji i Ukrainy.
 • Auto Pomoc – Premium czyli wariant najszerszy. Ma on zakres identyczny jak Standrad Europa i obowiązuje w tych samych krajach. Jednak dodatkowo zapewnia on m.in.: pokrycie kosztów pobytu w hotelu lub transportu do miejsca docelowego podróży lub miejsca zamieszkania (pociągiem, autobusem, a w przypadku dystansu powyżej 1000 km również samolotem) oraz złomowanie po szkodzie całkowitej.

You Can Drive polisa NNW

Ubezpieczenie to obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków,  powodujące uszczerbek na zdrowiu lub śmierć ubezpieczonego. W przypadku You Can Drive dotyczy to zdarzeń losowych, do których doszło na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub innych państw europejskich z wyłączeniem Białorusi, Mołdawii, Rosji i Ukrainy. Możliwe jest także zakupienie u tego ubezpieczyciela polisy obejmującej ochroną jedynie kierowcę. Suma ubezpieczenia, czyli górny limit odpowiedzialności może wynieść 15 tys. zł albo 30 tys. zł na każdą osobę.

You Can Drive kalkulator OC

Wszystkie osoby zainteresowane wysokością sumy ubezpieczenia, mogą skorzystać z kalkulatora dostępnego na stronie ubezpieczyciela. Składa się on z kilku prostych pytań m. in. o wiek, datę wydania prawa jazdy, adres zamieszkania, aktualne zniżki kierowcy. Pytania dotyczą również samochodu (m.in. rocznik, model, przebieg), ale nie są bardzo szczegółowe.  Kalkulator jednak wymaga podania numeru telefonu kierowcy. Kiedy obliczona zostanie składka OC, pojawiają się dodatkowe produkty czyli assistance, Autocasco i NNW, które można dopasować do potrzeb i oczekiwań klienta.

Zgłoszenie szkody w You Can Drive

W sytuacji powstania szkody należy zgłosić ją do ubezpieczyciela, korzystając z dwóch dostępnych opcji:

 • telefonicznie  – 801 55 50 50 lub +48 (58) 555 50 50 (konsultanci dostępni całą dobę) – zgłoszenie szkody z własnej polisy lub osoby posiadającej polisę w You Can Drive
 • bezpośrednio na stronie www.ergohestia.pl, dotyczy to wyłącznie zgłaszania szkody z własnej polisy.

You Can Drive wypowiedzenie ubezpieczenia OC

Rezygnacja z OC, jak wynika z ustawy, możliwa jest w następujących sytuacjach:

 • najpóźniej na 1 dzień przed końcem okresu ochrony
 • w przypadku umowy poprzedniego właściciela samochodu
 • w przypadku automatycznie przedłużonego, tzw. podwójnego ubezpieczenia OC.

Wypowiedzenie umowy OC w You Can Drive jest proste. Należy w tym celu użyć swojego e-konta dostępnego na stronie lub napisać wniosek, w którym znajdą się następujące informacje:

 • informacja o wypowiedzeniu umowy w związku z chęcią zmiany ubezpieczyciela
 • imię i nazwisko lub nazwa firmy
 • dokładny adres zamieszkania
 • PESEL/REGON
 • marka, model i numer rejestracyjny pojazdu
 • numer umowy ubezpieczenia

Podpisane przez klienta wypowiedzenie można zeskanować lub zrobić zdjęcie i wysłać na jeden z adresów mailowych info@youcandrive.pl  lub ycd@youcandrive.pl. Można je również wysłać listem poleconym na adres korespondencyjny firmy.

Dane kontaktowe You Can Drive

telefon: 58 555 50 60 infolinia sprzedażowa dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 20:00 oraz w sobotę od 9:00 do 17:00

adres:

You Can Drive
STU Ergo Hestia S.A.
ul. Hestii 1
81-731 Sopot

Formularz kontaktowy