OC przez Internet: jak kupić ubezpieczenie OC online?

OC przez Internet: jak kupić ubezpieczenie OC online?

Ocena artykułu: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

1 ocen, średnia: 5,00 z 5

Kończy Ci się polisa? Wiesz, że za każdy dzień bez OC słono zapłacisz, musisz więc zadbać o ciągłość ubezpieczenia. Jest jednak mały problem – święta, długi weekend? Nie masz możliwości zakupu polisy w placówce ubezpieczyciela? Masz jedno wyjście – OC przez internet. W ten sposób możesz zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze! Podpowiadamy, jak kupić ubezpieczenie OC online!

OC przez Internet to rozwiązanie szybsze, tańsze i zdecydowanie wygodniejsze od klasycznej drogi zakupu w placówce ubezpieczyciela. Zamiast odwiedzać kolejne towarzystwa w poszukiwaniu najtańszego OC, możemy kupić ubezpieczenie OC online. Z uwagi na to, że jego zakres będzie identyczny w każdym towarzystwie warto więc znaleźć najtańsze OC. Jak to zrobić?

Jak znaleźć ubezpieczenie OC?

W internecie możemy kupić wszystko. Czasy, w których by zrobić zakupy musieliśmy wyjść z domu, powoli odchodzą do lamusa. Coraz chętniej decydujemy się także na zakup OC przez Internet. W sieci znajdziemy mnóstwo ofert ubezpieczenia komunikacyjnego. Pytanie tylko jak znaleźć to najtańsze. Tutaj z kolei z pomocą przychodzą nam porównywarki ubezpieczeń, które w kilka minut wygenerują dla nas najkorzystniejsze oferty. Później już prosta droga do stania się posiadaczem ważnej polisy. Dlaczego poskreślamy „ważnej”? Mówiąc o kupnie ubezpieczenia OC przez internet, bardzo często mamy wątpliwości co do ważności takiej polisy. Tymczasem rozwiewając wszelkie wątpliwości – OC przez Internet jest tak samo ważne, jak to kupione stacjonarnie u ubezpieczyciela.

OC przez Internet: czy warto?

Kupno ubezpieczenia OC ma wiele zalet. Do największych zaliczymy przede wszystkim wygodę oraz szybkość przeprowadzenia transakcji. Bez wychodzenia z domu możemy znaleźć świetną ofertę i zawrzeć umowę. Wszystko to zaledwie w kilka minut. Argumentem koronnym będzie jednak cena. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że polisy oferowane przez różne towarzystwa będą różniły się tylko nią, a różnice cenowe mogą sięgać nawet  kilkuset złotych. Co najważniejsze – niektóre towarzystwa przyznają specjalne zniżki tym, którzy za OC płacą kartą.

Barierą, która bardzo często powstrzymuje nas przed kupieniem OC online jest kwestia bezpieczeństwa. Tymczasem narzędzia, za pomocą których możemy kupić OC przez Internet są stale udoskonalane i w pełni bezpieczne. Pierwszym krokiem do przeprowadzenia kalkulacji będzie wypełnienie formularza. Konieczne będzie podanie danych właściciela oraz parametrów ubezpieczanego auta. Dlatego zanim przystąpimy do wyszukiwania najtańszego OC, wyposażmy się w prawo jazdy, dowód rejestracyjny, a także aktualną polisę ubezpieczeniową. O bezpieczeństwo podanych danych nie powinniśmy się martwić – wszelkie informacje są odpowiednio przechowywane i chronione, a wykorzystywane są wyłącznie do wygenerowania dla nas oferty. Kiedy już znajdziemy tę najkorzystniejszą, możemy sfinalizować transakcję. Opłatę musimy uiścić przed początkiem ważności naszej polisy. Zwieńczeniem będzie umowa wysłana na nasz adres korespondencyjny lub maila.

Kary za brak OC: ile Cię to będzie kosztować?

Jeśli kończy się ważność Twojej polisy OC, musisz dołożyć wszelkich starań, by zachować jej ciągłość. Każdy dzień bez ważnego ubezpieczenia, to dotkliwe kary pieniężne. Ich wysokość uzależniona jest od tego, jak długo auto pozostało bez ochrony, a także od tego czy ubezpieczenie dotyczy samochodu osobowego, ciężarowego czy na przykład motocykla. W 2019 roku kierowcy aut osobowych, którzy zwlekali z ubezpieczeniem OC ponad 14 dni zapłacą 4500 złotych kary. Spóźnienie liczące od 4 do 14 dni to kara w wysokości 2250 złotych, a 3 dni będą kosztować spóźnialskich 900 złotych. Najbardziej dotkliwa kara czeka właścicieli samochodów ciężarowych, którzy mieli w przerwę w OC wynoszącą ponad 14 dni. Ci zapłacą aż 6750 zł.

Podsumowanie

  1. OC online możemy zakupić zarówno na stronie www niektórych ubezpieczycieli lub za pomocą porównywarki ubezpieczeń.
  2. OC przez internet to rozwiązanie szybsze, tańsze i zdecydowanie wygodniejsze od klasycznej drogi zakupu w placówce ubezpieczyciela.
  3. W 2019 roku kierowcy aut osobowych, którzy zwlekali z ubezpieczeniem OC ponad 14 dni zapłacą 4500 złotych kary. Spóźnienie liczące od 4 do 14 dni to kara w wysokości 2250 złotych, a 3 dni będą kosztować spóźnialskich 900 złotych.