Dlaczego warto porównywać ceny ubezpieczeń OC przez Internet?

Dlaczego warto porównywać ceny ubezpieczeń OC przez Internet?

Ocena artykułu: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

1 ocen, średnia: 5,00 z 5

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej gwarantuje nam jako użytkownikom pojazdu ochronę w razie potrzeby naprawienia wyrządzonej szkody. Ceny OC do niedawna gwałtownie rosły, obecnie wyhamowały, ale nadal różnią się między sobą z wielu powodów.

Dzieje się tak, ponieważ składki obliczane przez poszczególne towarzystwa zależą miedzy innymi od wartości uzyskanych zniżek, czasu posiadania prawa jazdy i wieku kierowcy. Dlatego ceny obliczone przez różnych ubezpieczycieli dla tego samego modelu i rocznika samochodu mogą się między sobą różnić nawet o kilkaset złotych.

Jak uniknąć wyższej składki OC?

Wiadomo, że właściciele pojazdów przez zakończeniem terminu obowiązującej umowy ubezpieczenia OC otrzymują od swojego dotychczasowego ubezpieczyciela propozycję kolejnej składki. Często okazuje się wtedy jednak, że kwota ta jest wyższa od poprzedniej, mimo bezszkodowej jazdy w czasie trwania polisy i związanych z tym należnych zniżek.

Dlatego kierowcy chętnie poszukują możliwości uniknięcia tego typu podwyżki. Najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest dla właściciela samochodu porównywanie ceny OC przez Internet.

Warto porównywać ceny OC przez Internet, bo zyskujemy czas

Jeśli porównujemy ceny OC przez Internet, przede wszystkim zyskujemy czas. Nie musimy osobiście pojawiać się u ubezpieczyciela i szukać informacji. Dostępny na stronie internetowej kalkulator OC gwarantuje kierowcom wykonanie porównania kwot składki w ciągu kilku minut i bez wychodzenia z domu. Po uzupełnieniu danych w 5-7 minut można dowiedzieć się, w którym towarzystwie ubezpieczeniowym cena będzie najbardziej korzystna.

Samo wypełnianie formularza jest bardzo łatwe, ponieważ pomagają w tym precyzyjne pytania i modele odpowiedzi. Natomiast po uzyskaniu odpowiedniej oferty istnieje możliwość opłacenia jej od razu online lub u agenta bez zbędnej straty czasu.

Warto porównywać ceny OC przez Internet, bo oszczędzamy pieniądze

Gdy skorzystamy z porównywarki OC, może nam to przynieść spore oszczędności. Okazuje się, że po porównaniu ofert kilkunastu ubezpieczycieli za swój samochód możemy zapłacić nawet kilkaset złotych mniej niż wynikało to z otrzymanej wcześniej oferty od aktualnego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Porównywarki zachęcają do wyszukiwania korzystnych ofert poprzez gwarancję cen od nieco powyżej 300 złotych, kilkudziesięciu procent zniżki czy zapłatę tylko połowy ceny. Dlatego warto porównywać ceny przez Internet, aby uzyskać odpowiednią dla siebie lub jak najtańszą ofertę bez dodatkowych opłat i prowizji.

Warto porównywać ceny OC przez Internet, bo zyskujemy pewność

Oczywiście wielu kierowców oprócz samego OC interesują też dodatkowe pakiety korzyści. Dzięki porównywarce można również od razu sprawdzić inne interesujące nas polisy. Jeśli natomiast zainteresowana osoba ma jakieś wątpliwości dotyczące ubezpieczenia, może osobiście skontaktować się z kompetentnym doradcą, który odpowie na wszystkie pytania telefonicznie lub mailowo.

Warto podkreślić, że wszystkie ceny i oferty OC w porównywarkach internetowych są aktualizowane na bieżąco.

Podsumowanie

  1. Ubezpieczenia OC dostępne na rynku znacznie różnią się od siebie w zależności od branych pod uwagę przez towarzystwa ubezpieczeniowe czynników, m. in.: wieku kierowcy, ilości zniżek, czasu posiadania prawa jazdy.
  2. Najlepszym sposobem znalezienia korzystnej dla siebie oferty jest porównanie ceny OC przez Internet.
  3. Dzięki porównaniu ceny OC przez Internet zyskujemy czas, pewność i oszczędzamy pieniądze.