Wiener

Wiener

Ocena artykułu: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)

Wiener jest od 2019 roku częścią Vienna Insurance Group, ale firma działa na polskim rynku od 1990 roku. Wcześniej znana była jako Gothaer TU S.A., ale to przejęcie przez austriackiego potentata poprawiło wyniki finansowe ubezpieczyciela. Głównie dzięki wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań, jeśli chodzi o same procedury, jak i ofertę, którą rozszerzono o ubezpieczenia dla rolników i polisę obejmującą odnawialne źródła energii. Warto przypomnieć, że Vienna Insurance Group jest w Polsce większościowym akcjonariuszem m.in. Compensy. Nie dziwi więc nowoczesna strategia rozwoju i konsekwentne umacnianie pozycji.

Polacy korzystają z ubezpieczeń Wiener od ponad 30 lat. Dołącz już dziś do zadowolonych klientów – dzięki ubezpieczeniu samochodu, mieszkania i podróży otrzymasz wsparcie finansowe w najtrudniejszych sytuacjach. Jeśli poniesiesz szkody w nieszczęśliwym wypadku, świadczenia pomogą Ci w odzyskiwaniu zdrowia.

Chociaż Wiener może się pochwalić ponad 30-letnim stażem na polskim rynku ubezpieczeń, działa pod tą nazwą dopiero od lipca 2019 roku. Towarzystwo Ubezpieczeniowe Gothaer stało się częścią Vienna Insurance Group 28 lutego 2019 roku – transakcji towarzyszyła zmiana nazwy.

Rodzaje ubezpieczeń w Wiener

Wiener to wszechstronne ubezpieczenia, z których skorzystało już ponad 850 000 klientów indywidualnych oraz ponad 60 000 przedsiębiorców. Jeśli chcesz porównać ofertę Wiener z innymi ubezpieczycielami, skorzystaj z kalkulatora OC Punkty.

Ubezpieczenie samochodu

W Wiener masz możliwość nie tylko zakupu obowiązkowego ubezpieczenia OC, ale również ubezpieczenia AC (autocasco), NNW (ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków) oraz assistance. Ubezpieczyciel przygotował dla swoich klientów Pakiet AUTO, z którego możesz wybrać tę ochronę, która Cię interesuje, np. najtańsze OC. Jeśli chcesz skorzystać z kompleksowej ochrony, możesz wybrać Auto Assistance Plus, ale to nie wszystko. Możesz wybrać wersję Standard lub Lux i sam zdecydować, czy kupujesz polisę na rok, czy krótszy okres. To idealna opcja, jeśli wiesz, że będziesz aktywnie podróżował po Polsce i Europie. Jeśli natomiast chciałbyś się wybrać poza granice Unii Europejskiej, możesz wykupić ubezpieczenie Zielona Karta tylko na czas wyjazdu (minimum 15 dni). Skorzystaj z kalkulatora OC Punkty i przekonaj się, czym wyróżnia się oferta od tego ubezpieczyciela.

Właściciele samochodów osobowych, motocykli oraz innych pojazdów mechanicznych decydują się na podpisanie umowy ubezpieczenia komunikacyjnego z Wiener ze względu na:

  • duże zniżki dla bezszkodowych kierowców,
  • niższe składki dla klientów ubezpieczających więcej niż jeden pojazd,
  • Auto Assistance Podstawowy gratis do OC i AC,
  • możliwość skonfigurowania szerokich pakietów ochronnych z ubezpieczeniem assistance, NNW i korzystnymi rozszerzeniami.

Ubezpieczenie podróżne

Wiener to polisy dedykowane dla podróżujących w Polsce i poza granicami. Pakiet PODRÓŻ to szeroki pakiet ochrony w razie wypadku lub nagłego zachorowania, do którego możesz dokupić wiele rozszerzeń. Poza NNW i OC w życiu prywatnym możesz ubezpieczyć bagaż oraz sprzęt sportowy. Ubezpieczyciel ma też dedykowaną polisę dla cudzoziemców, którzy chcą się zabezpieczyć na wypadek nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku, podczas pobytu w Polsce. Z kalkulatorem Punkty możesz porównać dostępne opcje i wybrać najlepszą dla siebie i dla swojej rodziny.

Ubezpieczenie nieruchomości

Dom i majątek to rodzaj polisy, która chroni nie tylko to, co dla Ciebie cenne, ale zapewnia też pomoc fachowca w awaryjnych sytuacjach. Ponieważ Wiener stara się dostarczyć to, czego aktualnie potrzebują jego klienci, ten rodzaj ubezpieczeń obejmuje też polisę dla właścicieli dronów. OC pilotów dronów dostępne jest w dwóch kategoriach – otwartej oraz otwartej i szczególnej, czyli możesz wybrać ochronę w wariancie rekreacyjnym lub rekreacyjnym i zarobkowym.

To nie wszystko. Przedstawiciel austriackiej grupy kapitałowej ubezpiecza też instalacje energii odnawialnej. Ochrona obejmuje uszkodzenia, zniszczenia i kradzieże, pomp ciepła, paneli fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych, które zainstalowane są na dachu lub elewacji budynku. Podobnie jak w przypadku OC dronów, można wybrać polisę podstawową ze zdefiniowanymi rodzajami ryzyka i rozszerzoną, która kompleksowo chroni Twoją inwestycję.

Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenia zdrowia to nie tylko wsparcie medyczne i finansowe w trudnych sytuacjach, ale również pakiet OŚWIATA, który chroni od następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci, młodzież oraz studentów do 26 roku życia. To opcja udostępniona również placówkom oświatowym. OC obejmuje ochroną nie tylko szkołę, ale również dyrektora oraz pracowników pedagogicznych.

Wiener stara się wyprzedzać konkurencję dlatego opracował też ofertę Medipass, czyli ubezpieczenia, które zapewnia dostęp do eksperckich opinii medycznych, bazujących na najnowszych osiągnięciach światowej medycyny. Opinię medyczną sporządza lekarz lub zespół lekarzy specjalistów, specjalizującej się w diagnozowaniu oraz leczeniu danego schorzenia, m.in.: z USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji czy Szwajcarii. W ramach konsultacji Wiener współpracuje ze specjalistami z ponad 30 krajów na całym świecie.

Jak zgłosić szkodzę w Wiener?

W przypadku zaistnienia szkody, jak najszybciej skontaktuj się z ubezpieczycielem. Możesz to zrobić bezpośrednio z miejsca zdarzenia, dzwoniąc pod numer telefonu 22 469 69 69. Masz też możliwość wysłania zgłoszenia przez Internet. Na stronie internetowej dostępne są formularze zgłoszeniowe dostosowane do rodzaju szkody. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią opcję (w zależności od rodzaju szkody, czyli szkoda w pojeździe, szkoda w domu lub majątku, szkoda zdrowotna itp.) i będziesz postępować zgodnie z wyświetlanymi na ekranie wskazówkami. Jeśli wolisz tradycyjną formę kontaktu, zgłoszenie wraz ze wszelkimi koniecznymi dokumentami możesz dostarczyć listownie, na adres placówki w Warszawie. Zaraz po otrzymaniu informacji, ubezpieczyciel może rozpocząć proces weryfikacji Twojego zgłoszenia. 

Pamiętaj, że wysyłając zgłoszenie online lub listownie będziesz musiał załączyć odpowiednie dokumenty. Przykładowo, przy zdarzeniu komunikacyjnym, jeśli masz ubezpieczenie samochodu w Wiener są to: oświadczenie z miejsca zdarzenia, notatka policyjna, dowód rejestracyjny, ale też numer konta, na który ma zostać przekazane odszkodowanie. Na podstawie załączonej dokumentacji Wiener analizuje zgłoszenie i wydaje decyzję przyznającą odszkodowanie. Jeśli szkoda jest niewielka, postępowanie przebiega szybko i bez zbędnych formalności. Natomiast w sytuacji dużych strat musisz liczyć się z tym, że ubezpieczyciel może potrzebować opinii rzeczoznawcy.

Przy pozytywnej opinii wypłata odszkodowania następuje do 30 dni od dnia zgłoszenia szkody przez poszkodowanego. Jeśli jednak zaistniały okoliczności, które wymagają dodatkowych wyjaśnień, Wiener, podobnie jak inne towarzystwa dolicza kolejne 14 dni. Czas oczekiwania może wydłużyć się 90 dni, jeśli przy likwidacji szkody pojawiły się okoliczności, które utrudniają wydanie decyzji.