ERGO Hestia

ERGO Hestia

Ocena artykułu: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)

Towarzystwo ubezpieczeniowe Ergo Hestia to jeden z pionierów na rynku, jeśli chodzi o ubezpieczenia AC, OC, ale też ochronę majątku, życia czy polisy podróżne. Wysokiej jakości produkty i usługi są dostosowane do potrzeb klientów, zapewniając im kompleksową ochronę i pełne wsparcie finansowe. Sprawdź najlepsze OC i AC od Hestii, korzystając z kalkulatora Punkty.

Od momentu dołączenia w 2000 roku do europejskiej grupy Ergo, Hestia odnotowała znaczący wzrost udziałów na runku ubezpieczeń i stawia na dalszy rozwój. Obecnie zajmuje pozycję trzeciego co do wielkości ubezpieczyciela na polskim rynku pod względem udziałów i cieszy się nieustannie rosnącą renomą wśród klientów, inwestując przy tym w nowe technologie, aby dostarczać innowacyjne rozwiązania, w tym kompleksową opiekę w zakresie doradztwa inwestycyjnego, planowania emerytalnego oraz zarządzania ryzykiem.

Ergo Hestia oferuje niezwykle wszechstronną gamę ubezpieczeń – ubezpieczenia samochodowe, na życie, mieszkania, podróżne oraz dla firm. Bez względu na indywidualne potrzeby i oczekiwania, każdy klient znajdzie produkt dopasowany do swoich potrzeb, przede wszystkim dlatego, że polisy posiadają wiele elastycznych wariantów, które można dopasować do każdej sytuacji. Masz pewność, że Twój majątek jest odpowiednio zabezpieczony, a Ty możesz spokojnie realizować swoje cele, mając wsparcie profesjonalnego ubezpieczyciela, który dostosowuje się do Ciebie.

Rodzaje ubezpieczeń w Ergo Hestia?

Ofertę ubezpieczeń Ergo Hestia łatwo porównasz z propozycjami od innych firm ubezpieczeniowych, korzystając z intuicyjnego kalkulatora Punkty. Wybierz kompleksową ochronę i nowoczesne, elastyczne rozwiązania.

Ubezpieczenie samochodu

Ergo Hestia oferuje szeroką gamę ubezpieczeń dla posiadaczy samochodów i jednośladów. Dostępne warianty OC, AC, mini AC, Assistance i NNW zapewniają kompleksową ochronę na drodze i poza nią.

Ubezpieczenie samochodu OC (odpowiedzialności cywilnej) jest obowiązkowe dla każdego posiadacza pojazdu i chroni przed roszczeniami osób trzecich w przypadku szkody wyrządzonej np. w wyniku wypadku. Ubezpieczenie AC (autocasco) to rozszerzona forma ochrony, która obejmuje również odszkodowanie za szkody naszego pojazdu, zarówno w wyniku wypadku, jak i innych zdarzeń losowych, takich jak kradzież czy pożar. W ofercie Hestii jest też chętnie wybierana i atrakcyjna finansowo polisa mini AC, która oferuje podstawową ochronę dla pojazdu, ale też wybrane ryzykowne zdarzenia, np. kradzież czy uszkodzenia spowodowane działaniem sił przyrody. Pakiet assistance to dodatkowa usługa, która zapewnia pomoc techniczną w razie awarii lub wypadku na drodze, włączając holowanie pojazdu, naprawy drobnych usterek, czy transport zastępczy. Dodatkowo NNW (ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków) chroni posiadacza pojazdu i pasażerów, zapewniając odszkodowanie w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu, a nawet śmierci. 

Skorzystaj z kalkulatora OC, AC Punkty i wybierz najlepszą ochronę w atrakcyjnych pakietach!

Ubezpieczenia podróżne

Jeśli często wyjeżdżasz, Ergo Hestia oferuje wszechstronne ubezpieczenia dla osób podróżujących, aktywnych oraz planujących pracę za granicą, również poza granicami Europy. Dostępne polisy obejmują m.in. koszty leczenia za granicą, ewakuację medyczną, ubezpieczenie bagażu, odpowiedzialność cywilną, ale też wiele usług dodatkowych, które możesz sprawdzić, korzystając z kalkulatora ubezpieczeń podróżnych Punkty. Jeśli planujesz pracę za granicą, sprawdź ofertę dedykowanych ubezpieczeń, które zapewnią ochronę w przypadku choroby, wypadku lub innych nieprzewidzianych zdarzeń. Dedykowane rozwiązania umożliwiają skupienie się na rozwoju zawodowym bez obawy o ewentualne ryzyka i straty finansowe.

Dla osób aktywnych, zwłaszcza pasjonatów sportów, Hestia oferuje ubezpieczenia uwzględniające specyficzne ryzyka związane z uprawianą dyscypliną. To rozwiązania, które gwarantują pełne pokrycie kosztów medycznych, transportu do szpitala, ale też wypłatę odszkodowania, jeśli dojdzie do wypadku podczas uprawiania sportów ekstremalnych.

Dzięki obszernemu zakresowi terytorialnemu ochrony, klienci Ergo Hestia mogą cieszyć się swobodą podróżowania i eksplorowania miejsc na całym świecie, mając pewność, że są odpowiednio chronieni. 

Ubezpieczenia nieruchomości

Ergo Hestia oferuje wszechstronne ubezpieczenia dla osób posiadających nieruchomości, w tym ubezpieczenia mieszkań, domów oraz budynków, które dopiero są w budowie. Oferta dostępna jest również dla osób, które wynajmują nieruchomość, zapewniając kompleksową ochronę zarówno posesji, jak i jej wyposażenia, co zmniejsza ryzyko strat finansowych w sytuacji nieprzewidzianych zdarzeń.

Ubezpieczenie na życie

Ergo Hestia oferuje też kompleksową ochronę finansową życia i zdrowia, zapewniając wsparcie w różnych sytuacjach, takich jak pobyt w szpitalu, zachorowanie, rehabilitacja, domowe wizyty lekarskie oraz ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Dostępne polisy gwarantują pokrycie kosztów pobytu w szpitalu, opieki medycznej, leków oraz innych procedur medycznych. Dzięki temu możesz w pełni skupić się na powrocie do zdrowia, nie martwiąc się o finanse. Ubezpieczenia umożliwiają skorzystanie z usług specjalistów oraz dostęp do nowoczesnych terapii, co zdecydowanie przyspiesza proces powrotu do zdrowia.

Co więcej, odpowiadając na potrzeby klientów, Ergo Hestia oferuje ubezpieczenia umożliwiające domowe wizyty lekarskie. To szczególnie ważny wariant dla osób starszych czy cierpiących na przewlekłe schorzenia, które wymagają regularnej opieki lekarskiej.

Jak zgłosić szkodę w Ergo Hestia?

Jeśli chcesz zgłosić szkodę w Ergo Hestia, wejdź na stronę internetową ubezpieczyciela i postępuj zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami. Poza Twoimi danymi osobowymi, jak imię, nazwisko i numer PESEL, będziesz też potrzebował numeru polisy, dlatego przygotuj go wcześniej, aby sprawnie zgłosić szkodę i skupić się na podaniu szczegółów zdarzenia. To na podstawie przekazanych przez Ciebie dokumentów obliczany jest tzw. Poziom zaistniałej szkody.

W ciągu 30 dni powinieneś otrzymać decyzję o przyznaniu lub odmowie odszkodowania, licząc od chwili zgłoszenia szkody.

ERGO Hestia – historia ubezpieczeniowego giganta

  • 1991 – powstanie firmy i wystawienie pierwszej polisy,
  • 1997 – utworzenie spółki Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Leipziger Hestia SA.,
    1998 – powołanie spółki Hestia Kontakt,
  • 2000 – dołączenie do grupy ERGO i zmiana nazwy dwóch spółek: na Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia SA i Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Ergo Hestia SA,
  • 2002 – utworzenie spółki MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń SA,
  • 2009 – utworzenie Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym
  • 2011 – powstanie marki ubezpieczeniowej You Can Drive (dla młodych kierowców),
  • 2016 – rozpoczęcie współpracy z Bankiem Millenium: oferta ubezpieczeń komunikacyjnych OC/AC przez aplikację mobilną,
  • 2017 – start marki ubezpieczeniowej YU ! (współpraca ERGO Hestii z Yanosikiem i utworzenia oferty OCz ceną uzależnioną od stylu jazdy).