TUW

Ocena artykułu: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)

Zamysłem inicjującym powstanie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” w 1992 roku było wznowienie tradycji z przedwojennych lat. Wśród współtwórców przeważały fundacje, dla których najważniejszym celem było stworzenie solidnej oferty ubezpieczeniowej, a nie skoncentrowanie się na zarobkach. Dlaczego warto dziś zostać klientem TUW?

Zostań członkiem TUW i korzystaj ze zniżek

TUW jako Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych skupia więcej niż 1 600 000 członków, będących kierowcami samochodów, właścicielami nieruchomości czy zapalonymi podróżnikami, którym zależy na efektywnej i szerokiej ochronie mienia, zdrowia oraz życia.

Im dłuższy jest staż członkowski, tym większe zniżki są naliczane. Znaczenie ma także podpisanie co najmniej dwóch umów, np. ubezpieczenia OC pojazdu mechanicznego i ubezpieczenia nieruchomości. Profity zyskują też posiadacze Karty Duża Rodzina i osoby mogące się pochwalić bezszkodowymi przebiegami ubezpieczeń.

Jak działa TUW?

Członkowie TUW ubezpieczają się wzajemnie na wypadek różnych ryzyk – nagłych chorób, nieszczęśliwych wypadków oraz innych nieprzewidzianych zdarzeń. Nie istnieją akcjonariusze, więc działanie TUW nie jest motywowane czystym zyskiem. Wręcz przeciwnie – celem jest działalność non-profit. Każde nadwyżki ze składek członkowskich są przekazywane na wspólne cele, np. obniżenie składek ubezpieczeniowych.

TUW współpracuje z firmami reasekuracyjnymi, co gwarantuje stabilność finansową i wypłacalność odszkodowań. Jest oczywiście kontrolowane przez KNF – Komisję Nadzoru Finansowego.

Ubezpieczenia w TUW – ochrona domu, samochodu i podróży

Oferta TUW zawiera ubezpieczenia dla klientów indywidualnych i firm. Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych ochrania również gminy, firmy, szkoły czy rolników.

  • Szeroka oferta ubezpieczeń pojazdów mechanicznych pozwala na uzyskanie odszkodowania za szkody osobowe i rzeczowe oraz wszechstronnej pomocy na trasie. Docenisz Autocasco w TUW, kiedy Twoje auto padnie łupem złodziei. Z ulgą skorzystasz z usług assistance, kiedy podróż za granicą zostanie przerwana przez awarię akumulatora, kolizję z dzikim zwierzęciem czy wypadek samochodowy. Świadczenie z NNW wesprze Cię w okresie powrotu po zdrowia.
  • Ubezpieczenia nieruchomości są przeznaczone zarówno dla użytkowanych mieszkań, jak i dopiero stawianych domów. W TUW ubezpieczysz niemal wszystko – drobną, ale cenną biżuterię, sprzęt elektroniczny, wyposażenie kuchni, meble w zabudowie czy podłogi. Świadczenia ułatwią odtworzenie uszkodzonego lub zniszczonego dobytku.
  • Ubezpieczenia podróży zapewniają ochronę podczas spokojnego leżenia na plaży i pełnej adrenaliny wspinaczki bez zabezpieczeń. Z oferty TUW korzystają rodziny z dziećmi, zawodowi sportowcy i osoby wyjeżdżające do pracy za granicę. Z jednej strony – otrzymujesz świadczenia po zdarzeniach uprzykrzających urlop, z drugiej strony – masz zabezpieczenie finansowe na wypadek wyrządzenia szkody innej osobie.